فصد خون غرب تهران
برزگران
خشکشویی
تصفیه آب
ابزار رویان>

انتخاب صفحه

فصد خون شمال تهران

توسعه همکاری‌های قضایی و حقوقی میان ایران و نیجریه

توسعه همکاری‌های قضایی و حقوقی میان ایران و نیجریه

در دیدار معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر با سرپرست نمایندگی نیجریه در سازمان ملل، مقابله با سوء استفاده ابزاری از حقوق بشر علیه کشورها و توسعه همکاری‌های قضایی و حقوقی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دکتر سید مجید تفرشی معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر عصر امروز( سه شنبه) با مصطفی موکیلا سرپرست نمایندگی نیجریه نزد سازمان ملل متحد – ژنو- دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، توسعه همکاری‌های قضایی و حقوقی، مقابله با سوء استفاده ابزاری از حقوق بشر علیه کشورها، ضرورت بهره برداری از نگاه نزدیک دو کشور در حقوق بشر و قابلیت بسط آن به سایر حوزه‌های روابط منجمله اقتصاد و ورزش اهم موضوعات مورد گفت‌وگوهای میان طرفین بود.

مصطفی موکیلا نیز ضمن یادآوری سفر چند سال قبل رئیس جمهور نیجریه به تهران، اظهار کرد: موضوع قطعنامه سیاسی علیه ایران را به دو وزارتخانه‌ دادگستری و امور خارجه نیجریه، منعکس خواهیم نمود.

وی همچنین با تأکید بر زمینه‌های متعدد و مشترک همکاری میان دو کشور خصوصأ در اوپک، افزود: نیجریه مخالف استفاده ابزاری از ساز و کارهای حقوق بشری برای انگشت نما کردن کشورها است و پاسخ ما به حامیان قطعنامه علیه ایران(رأی ممتنع) مثبت نخواهد بود.

شایان ذکر است حدود بیش از نیمی از کشورهای عضو شورای حقوق بشر منجمله نیجریه علیرغم فشار دول غربی از قطعنامه فوق حمایت نکرده و رای ممتنع داده‌اند.

بر اساس عرف بین الملل، در صورتی که مجموع آرا منفی و ممتنع علیه یک قطعنامه از مجموع آرا مثبت آن بالاتر باشد آن قطعنامه سیاسی است، مانند (قطعنامه‌ای که سوئد علیه کشورمان بانی آن شده و مورد حمایت عمدتأ دول غربی است). کشور سوئد با توقف ارسال دارو و بانداژهای مخصوص بیماران پروانه‌ای موجب افزایش آلام و حتی مرگ تعدادی از این بیماران شده است.

انتهای پیام

درباره نویسنده

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هجده =